Hotele dla alergików

Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Astmę i Choroby Alergiczne promuje wśród hoteli Znak Jakości Fundacji Europejskiego Centrum do Badań nad Alergiami ECARF.

Fundacja ECARF ma charakter międzynarodowy, zarząd mieści się w Berlinie a jej reprezentantem w Polsce jest Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Astmę i Choroby Alergiczne z siedzibą w Łodzi.

Przyznanie Znaku Jakości ECARF „Hotel przyjazny dla osób z alergią”, poświadcza fakt stworzenia w hotelu optymalnych warunków pobytu dla osób z alergiami.

Znak Jakości, jest  także informacją dla gości, że hotel podjął działania wychodzące naprzeciw potrzebom osób cierpiących z powodu alergii, a pobyt w hotelu wiąże się dla nich z niskim ryzykiem wystąpienia objawów.

Znak ECARF, przyznawany jest po spełnieniu przez hotel szeregu kryteriów opracowanych przez lekarzy alergologów współpracujących z Fundacją. W chwili obecnej na terenie Europy, już kilkadziesiąt hoteli posiada Znak Jakości ECARF „Hotel przyjazny dla osób z alergią”.

Na terenie Polski hotele posiadające Znak Jakości ECARF to:

• Hotel Manor House SPA**** – Pałac Odrowążów****

ul. Czachowskiego 56